Hakkımızda

UNIVATION, 2012’den bu yana Bursa ve İstanbul merkez ofislerinden Türkiye geneline hizmet veren profesyonel bir inovasyon danışmanlık şirketidir.

Müşterilerine, AR-GE Denetim Merkezi kurma ve yapılandırma, mevcut AR-GE Merkezlerine moderatörlük, TÜBİTAK ve KOSGEB gibi kuruluşların AR-GE destek programlarına proje hazırlanma ve danışmanlık, Ekonomi Bakanlığı’nın marka destek ve Turquailty süreçlerinde danışmanlık hizmeti sunan UNIVATION, profesyonel ve kaliteli hizmet konusunda dikkat çeken bir şirket olmuştur.

UNIVATION, İnovasyonun her alanda yapılabileceği bir dönemde müşterilerine “kapsam ve yöntem” konusunda destek ve danışmanlık vermenin yanı sıra firmalara katma değer üretmektedir. Müşterilerine sunduğu inovatif bakış açısı kazandırma eğitim ve çalıştayları ile firmaları geleceğe taşımakta önemli bir rol üstlenmektedir.

AR-GE birimlerine sahip ancak bunları yönetmek ve ilerletmek konusunda sorun yaşayan ve ciddi bütçelere sahip olamadan kapatmak durumunda kalan müşterilerine destek veren UNIVATION, firmaların AR-GE birimlerini devlet destekli AR-GE Merkezlerine dönüştürülmesinde etkin bir şekilde rol alarak AR-GE Merkezlerinin can damarı olan finansal entegrasyon, teknik danışmanlık ve sınai mülkiyet sistemleri konularında da moderatörlük hizmeti sunmaktadır.

UNIVATION, müşterilerinin TÜBİTAK-TEYDEB AR-GE hibeleri gibi projelerde üst seviyede hibe almalarını sağlayacak çalışmalar yapmaktadır. Aynı zamanda bu sürecin kilit noktasını oluşturan sürdürülebilir proje sistemi kurulması konusunda öncülük etmektedir.

UNIVATION, Türkiye’nin sektör lideri kuruluşu olan Bilen Patent ile fikri ve sınai haklar konusunda entegre olarak çalışmaktadır. Bilen Patent ’ten aldığı güç ile projelere patent vekili gözü ile bakan UNIVATION, AR-GE ve patent entegrasyonunu devlet destekleri ile birleştirmek konusunda lider bir şirket olarak, Türkiye’deki ilk örneği teşkil etmektedir.