Elon Musk’ın Twitter hamlesi şaşırttı

Elon Musk’ın Twitter hamlesi şaşırttı

Twitter üzerinde hali hazırda ciddi bir kitlesi olan Musk şimdi hisse sahipliği bakımından da Twitter’a hükmediyor.

Geçen hafta Musk bir tweet ile, “Twitter’da ifade özgürlüğü ilkelerine bağlı kalmamak demokrasiyi temelden baltalıyor” dedi. Musk, çok ciddi bir Twitter kullanıcısı ve 80 milyondan fazla takipçisi var, ancak platform kendisine sorun da getirdi. Ara ara attığı tweetler yüzünden başı belaya giren Musk şimdi platformda ciddi bir hisseye sahip. Attığı tweetler yüzünden mahkemelik olan Musk, bir federal yargıçtan, bazı tweet’lerin bir avukat tarafından incelenmesini gerektiren anlaşmayı eshetmesini istiyor.

Musk, geçen hafta “Twitter’ın ifade özgürlüğü ilkesine titizlikle bağlı kaldığına inanıyor musunuz?” sorusuyla bir Twitter anketi başlattı. Ayrıca kendi sosyal medya platformunu kurma fikri hakkında derin düşüncelere daldı ve “ciddi bir şekilde düşündüğünü” söyledi.

Takip eden bir tweet’te Musk, “bu anketin sonuçlarının önemli olacağını” söyledi. Fakat Tesla CEO’su kararını Twitter’ın hisselerini satın almakta kullanmış diyebiliriz. Şu anda Musk’ın hissesi Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’i dahi geçmiş durumda diyebiliriz.

inovatör

inovasyon.com un admini inovatör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir