Dünyada ilk 3 içinde yer Alan E-Mak ile Univation Proje çalıştayı gerçekleşti

Asfalt makineleri üretiminde geliştirdiği teknolojisiyle dünya markalarının radarına giren Simge Group bünyesindeki E-Mak yeni proje çalışmalarına Univation ile birlikte hız verdi.

 

Sektöründe öncü olan E-mak Makine (Simge Group) Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mehmet Nezir Gencer ve Fikri Sınai Haklar Sorumlusu Gülen Özel ile Bilen Patent – Univation Genel Müdürü Hakan Eryılmaz ve ekibi bir araya gelerek yeni projeyle ilgili çalışmalara start verdi.

 

 

Simge Group bünyesindeki E-MAK tarafından üretilen Simge Challenger, Ratech ve Green Type plentleri çevre koruyucu özelliği ve kalitesi açısından dünyadaki en mükemmel plentler arasında yer alıyor. Asfaltta kullanılan agregayı çevreci biçimde hazırlayan Challenger ve eski asfaltların yollardan kazındıktan sonra yaklaşık yüzde 100 geri kazanımını sağlayan Ratech adını taşıyan makineleriyle sektördeki başarısını tescilleyen Simge Group, gelinen noktada kurucusu Nezir Gencer ve oğlu Emre Gencer yönetimiyle başarıdan başarıya koşuyor. Karayolları Müdürlüğü bünyesinde Vanda çalışırken hurdalıktan topladığı parçalarla asfalt makinesi üreten Nezir Gencerin görevinden istifa edip, bu alanda kendi şirketini kurmasıyla başlayan başarı öyküsü, Türkiyede eşsiz, dünyada ise aranılan markaları bünyesinde bulunduran Simge Groupu anlatıyor. Odasının hemen yanında kurduğu Ar-Ge departmanı Nezir Gencerin bir anlamda paradan çok markaya verdiği önemi temsil ediyor.

 

 

Asfalt makineleri üretiminde geliştirdiği teknolojisiyle dünya markalarının radarına giren Simge Group bünyesindeki E-Mak, dünyanın en büyük fuarları arasında yer alan Münih’teki İnşaat ve Madencilik Fuarı BAUMA 2016‘da geliştirdiği en yeni ve en ileri teknoloji ürünleri ile sektördeki gücünü gösterdi. E-Mak’ın 60 TIR’la taşınan 600 ton ağırlığında ve 32 metre yüksekliğindeki geri dönüşüm sistemli entegre asfalt üretim fabrikaları fuarda ilgi odağı oldu.

Simge Group Yönetim Kurulu Başkanı Nezir Gencer, dünyanın en büyük inşaat ve iş makineleri fuarında 5’inci kez yer aldıklarını, ilginin katlanarak arttığını ve teknolojik yenilikleri ile fark yarattıklarını söyledi ve yeni projelerle sektördeki yerlerinin dahada sağlamlaşacağını belirtti.

 

 

E-MAK, Asfalttaki Türk Teknolojisini Avrupa’ya Taşıyan İlk Firma Oldu Endüstri olimpiyatı olarak da adlandırılan BAUMA da sürekli yer alan E-MAK, 2013 yılında Türkiye’de bir ilki başararak, fuara 60 tır ile taşınabilen 2 ayrı model asfalt fabrikasıyla katıldı. Fabrikalardan birini, dünyaya teknoloji ihraç eden Almanya’nın AMW-HTV GmbH firmasına satan E-MAK, fabrikanın teslim törenini de Ulaştırma Denizcilik ve Habercilik Bakanı Binali Yıldırım, E-MAK Yönetim Kurulu Başkanı Nezir Gencer ve AMW-HTV firmasının sahibi Peter Stamer’in katılımı ile fuar alanında gerçekleştirmişti.

 

 

inovatör

inovasyon.com un admini inovatör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir