Kosgeb Teknoyatırım ile Kobilere 5 Milyon Hibe Desteği Sağlayacak

KOSGEB Ar-Ge ile ürün geliştiren KOBİ’lere yeni bir destek programı açıkladı. Yenilikçi firmaların teknolojik ürün yatırımlarında sıçrama yaratacak program kapsamında, 5 milyon liralık destek sağlanacak.

 

KOBİ’lerin en büyük destekçisi KOSGEB, yeni destek programı “KOBİ Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı”nı tanıttı. Öncelikli teknoloji alanlarında yer alan Ar-Ge ve yenilik faaliyetleri sonucu ortaya çıkan yeni ürünlerin ticarileşmesini, ülke ekonomisine katma değer oluşturmasını, uluslararası pazarlarda yer alarak teknolojik ürün ihracatını artırmak için işletmelerin yapacakları teknolojik ürün yatırımlarının desteklenmesini amaçlayan program için, savunma sanayi devleri ile imzalar atıldı.

 

KOSGEB ve diğer kamu kurum ve kuruluşları, kanunla kurulan vakıflar veya uluslararası fonlar tarafından desteklenen ar-ge ve yenilik projeleri sonucunda ortaya çıkan, Patent ve Araştırmalı Faydalı Model belgesi ile korunan ürünlerin yatırımına yönelik projelerin destekleneceği programın detayları şu şekilde;

 
Destek Süresi Yatırım Projesi Süresi: Azami 36 Ay
İşletme Giderleri Desteği süresi 1 yıldır
Destek Üst Limiti (geri ödemeli ve/veya geri ödemesiz) 5.000.000 TL
Destek Oranları
İşletme Ölçeği

 

Destek Oranı

(Geri Ödemesiz)

Makine-Teçhizat ve Yazılım İçin Destek Oranları

(Geri Ödemesiz

Geri Ödemeli)

Mikro İşletmeler

 

%70

Yüksek Teknoloji: +%5

%100*

*(Yerli malı belgesi kapsamında alınması durumunda geri ödemesiz destek oranına  %15 ilave edilir ve kalan destek oranı kadar geri ödemeli destek verilir.)

Orta ve Küçük İşletmeler

 

%60

Yüksek Teknoloji: +%5

Geri ödemeli destek kapsamında talep edilen teminatlar için

%100 Teminat Giderleri Desteği

 

 

blank

 

Detaylı Danışmanlık için: www.univation.com.tr

] }
blank

inovatör

inovasyon.com un admini inovatör

Bir cevap yazın