Afet kurtarma bölgeleri için SURUS!

Afet kurtarma bölgeleri için General Motors, oldukca araçlı bir platform tasarladı. SURUS isminde platform, yakıt hücreleri ile çalışıyor ve afet kurtarma yerleri için çok sayıda lojistik avantajı sağlıyor.

 

Afet kurtarma platformu: SURUS
GM son tasarımı olan SURUS ile ticari nakliye, askeri araçlar, orta ve hafifçe kullanımlı pikaplar ve mobil güç üretim istasyonları şeklinde uygulamaları hedef alıyor. Hem askeri hem ticari araçlarla uyumlu olan platformun öncelikle Colorado ZH2 aracında kullanılması ve 2018 bahar aylarında testlerinin yapılması hedefleniyor.

Büyük bir kaykayı andıran SURUS entegre bir GEN 2 yakıt hücresi, iki elektrikli tahrik ünitesi, bir lityum iyon pil bulunduruyor. Gelişmiş elektronik test cihazları bulunan SURUS, 644 km yol gidebilecek hidrojen depolama ünitesine de sahip. Hem yol hem off-road kullanım göz önünde bulundurularak dört tekerlekli direksiyon ve modern süspansiyon da eklenmiş.

Afet kurtarma ve askeri görevlerde kullanılabilir
İndirgenmiş insan gücüyle birlikte GM bu platformun, gürültü ve kokuyu azalttığını dolayısıyla tehlikeli sonuç görevlerde tetkik edilmesinin zorlaştığını belirtiyor. Platform süratli yakıt doldurma süresi, piyasa konfigürasyonu ve ani hızlı torku ile beraber kullanıldığı araca önemli avantajlar sunuyor. SURUS aracı zelzele, sel, kasırga şeklinde afet kurtarma görevlerinin yanı dizi askeri görevlerde de görebileceğiz.

inovatör

inovasyon.com un admini inovatör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir