ÜÇ FİRMADAN AR-GE MERKEZİ

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknoloji Genel Müdürlüğü, Daikin, Vansan ve Harput Tekstil’e Ar-Ge merkezi belgesi verdi.

 

İklimlendirme sektöründe faaliyet gösteren Daikin Isıtma ve Soğutma Sistemleri San. ve Tic. A.Ş ile makine ve teçhizat imalatı sektöründe faaliyet gösteren Vansan Makine San. ve Tic.  A.Ş. ve tekstil sektöründe faaliyet gösteren Harput Tekstil San. ve Tic. A.Ş’ye Ar-Ge merkezi belgesi verildi. Böylece faaliyette olan Ar-Ge Merkezi sayısı 264’e ulaştı.

Geniş ürün gamı
1978 yılından beri distribütörler vasıtasıyla Türkiye’de faaliyetini sürdüren Daikin, Temmuz 2011’de Türkiye iklimlendirme sektörünün en önemli oyuncularından Airfel’in yüzde 100 hissesini satın alarak Türkiye iklimlendirme sektörünün iddialı bir oyuncusu oldu. Daikin Türkiye ısıtma, soğutma ve havalandırma alanında Türkiye’nin en geniş ürün gamına sahip şirketi olma özelliği taşıyor.

Köklü firma Vansan
Vansan Makine, 1964 yılında makine mühendisi A. Özden Ertöz tarafından İzmir’de 200 metrekare bir atölyede kuruldu. Üstün mühendisliğini, Ar-Ge faaliyetlerine verdiği önem ve müşteri odaklı çalışma anlayışı ile birleştiren firma, 12 bin metrekare açık 7 bin metrekare kapalı alanda, yaklaşık 200 çalışanı ile 30 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

Bursa’da faaliyet yürütyor
Harput Holding’in ilk şirketi olan Harput Tekstil’in temelleri 1980 yılında Bursa Gökçen Han’da atıldı. 1980-90 yıllarında kendine tekstil sektöründe haklı bir yer edinen Harput Tekstil, 1990 yılından sonra ülkenin girdiği sanayileşme sürecinde güçlü adımlarla yerini aldı. 1995 yılından sonra teknolojiyle beraber yetişmiş insan gücüne yaptığı yatırımlarla hızlı bir büyüme ivmesi yakalayan firma, haşıl, büküm, fantezi dokuma ve basic dokuma işlemlerini gerçekleştirdiği üç ayrı lokasyonda üretim faaliyetlerini sürdürüyor.

inovatör

inovasyon.com un admini inovatör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir