Yalova Ticaret ve Sanayi Odasında inovasyon anlatıldı

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerinin kendilerini geliştirmesi ve yenilemesi amacıyla önemli bir seminere ev sahipliği yaptı.

Türkiye’nin önde gelen inovasyon danışmanlarından olan Ömer Kocakuşak, Yalovalı işadamlarına inovasyon hakkında bilgiler verdi.

“DEVLET TEŞVİĞİNDEN KORKMAYIN”
İşadamlarının ve KOBİ’lerin yoğun ilgi gösterdiği konferansta konuşan Univation Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kocakuşak, Türkiye’nin devlet eliyle Ar-Ge teşviği vermek noktasında dünyada ilk sırada geldiğinin altını çizdi. İşadamlarına devlet teşviği almaktan korkmamaları gerektiği uyarısında bulunan Ömer Kocakuşak: “Her alanda inovasyon yapılabilir. Yalova belki çok fazla üretici firmaya şuan ev sahipliği yapmıyor. Ancak hizmet firmalarının da inovasyon üretebileceğini bilmeniz gerekiyor. Örneğin kendi şirketimiz Univation’da bir hizmet firması ve biz yenilik yapmadan duramıyoruz. Hizmetin üretim metotları, hizmetin müşteriye ulaştırılma yöntemleri her geçen gün değişiyor. Sadece moda tabir ile dünyadaki trendi yakalamak yetmez. Türk firmaları olarak bizler trendi belirleyecek standartlara ulaşmak için çabalamalıyız” dedi.

İNOVASYON PAHALI BİR SÜREÇ DEĞİL
Inovasyon danışmanı Ömer Kocakuşak, katılımcılara değerli ve farklı olana nasıl ulaşabilecekleri, inovasyonun pahalı bir süreç olmadığı, dolaylı inovasyonun nasıl yapıldığı ve adaptasyon denildiğinde neler anlaşılacağı gibi önemli konularda da bilgiler verdi.

BAŞKAN’DAN KOCAKUŞAK’A TEŞEKKÜR
İşadamlarının yanı sıra Yalova Üniversitesi öğrencilerinin de ilgi gösterdiği konferansın sonunda Ömer Kocakuşak’a verdiği bilgiler için teşekkür eden Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan, inovasyon konusunun kendileri için önemli olduğunu ve bundan sonraki süreçte de bu alanda konferanslar düzenlemeye devam edeceklerini söyledi.

inovatör

inovasyon.com un admini inovatör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir